Vitamín C v prášku, 100g

Vitamín C v prášku, 100g
Obj. číslo:6828
Dostupnosť:Skladom
Cena1.71 €

Vitamín C v prášku, 100g

Krajina pôvodu: Čína

Minimálna trvanlivosť do konca: 06/2020
Zloženie: 100% kyselina L-askorbová – vitamín C (E 300)
Poznámka: Výrobok nie je určený ako náhrada stravy. Neprekračujte dennú odporúčanú dávku. Uchovávajte mimo dosah detí. V továrni sú balené aj produkty s prídavkom SO2, sezam, orechy a potraviny obsahujúce lepok. Nemôžme zaručiť 100% čistotu produktu.
Skladovanie: na suchom mieste v dobre uzatvárateľnej nádobe pri izbovej teplote

Popis

Vitamín C, známy a pod názvom kyselina askorbová je asi najznámejším vitamínom. O jeho najväčšiu popularizáciu sa postarala portlandská „kapacita“ Linus Pauling, laureát až dvoch Nobelových cien. V roku 1970 v svojej knihe odporúčal 2 – 9 gramové dávky kyseliny askorbovej denne (dnes sa odporúča 80 mg). My však vieme, že predávkovanie sa veľmi nevyplácaČrevá dokážu vstrebať asi len 30 mg na 100%. Ešte stále nebolo zistené, či predávkovanie týmto vitamínom nemôže mať i nepriaznivé až škodlivé účinky. Jeho príjem je vhodné navýšiť pri zníženej imunite, psychických, či srdcových problémoch a počas choroby. Vhodným doplnkom je aj pre športovcov, hlavne tých, ktorí moc neobľubujú ovocie, či zeleninu a to najmä počas chladných zimných mesiacov.

Vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu a funkciu všetkých orgánov a tkanív, vrátane svalov, kostí, väzov, šliach, ciev, kože, hojenie rán a zlomenín. Podporuje imunitu a tvorbu kolagénových vlákien. Je potrebný pre účinnejšiu absorbciu železa a tvorbu červených krviniek, čím pomáha v boji s málokrvnosťou. Podieľa sa na odbúravaní cholesterolu v pečeni a tým aj na prevencii arteriosklerózy. Pôsobí ako prevencia nádorových ochorení, je efektívnym antioxidantom, podieľa sa na vývoji dieťaťa. Taktiež dokáže na seba viazať ťažké kovy a tým ich odstraňovať z tela von.

Jeho nedostatok je u nás známy pod názvom skorbut, prejavuje sa únavou, malátnosťou, spavosťou, nechutenstvom a málokrvnosťou. S úbytkom tohto vitamínu sa naše tel stáva náchynešie voči infekciám, ale to asi všetci dobre vieme. Nie sme veľmi zástancami výživových doplnkov, preto je najvhodnejšie prijímať vitamín C “umelo” len v nevyhnutných prípadoch!

Vitamín C stráca svoju účinnosť a “kazí” sa pôsobením tepla, svetla a kyslíku. Je vyrábaný chemiskou syntézou z hroznového cukru, alebo extrakciou z ovocia, či zeleniny.

Dávkovanie

Denná dávka: cca. 1/2 čajové lyžičky (1 g) denne (predsatvuje 1150% doporučenej dennej dávky). Môžme ju rozmiešať vo vode, ovocnej šťave, či smoothies.

Podobné produkty

Cestoviny COUNTRY LIFE písmenká, 250g

Cestoviny COUNTRY LIFE písmenká, 250g

ieto cestoviny sú vyrobené z pšeničnej múky z produkcie kontrolovaného ekologického…

Skladom
Cena 0.95 €

Ovocňák 100% ovocné šťavy, rôzne príchute 200ml

Ovocňák 100% ovocné šťavy, rôzne príchute 200ml

100% mušt Ovocňák je vyrobený zo starostlivo vybraných plodov. Jedno balenie Ovocňáka…

Skladom
Cena 0.99 €

NOMINAL, Instantná kaša OVSENÁ, 300g

NOMINAL, Instantná kaša OVSENÁ, 300g

CEREÁLNA KAŠA OVSENNÁ Ovos je obilnina s vysokou energetickou a nutričnou hodnotou. Má vysoký…

Skladom
Cena 1.79 €