Vitamín C v prášku, 100g

Vitamín C v prášku, 100g
Obj. číslo:6828
Dostupnosť:Skladom
Cena1.71 €

Vitamín C v prášku, 100g

Krajina pôvodu: Čína

Minimálna trvanlivosť do konca: 06/2020
Zloženie: 100% kyselina L-askorbová – vitamín C (E 300)
Poznámka: Výrobok nie je určený ako náhrada stravy. Neprekračujte dennú odporúčanú dávku. Uchovávajte mimo dosah detí. V továrni sú balené aj produkty s prídavkom SO2, sezam, orechy a potraviny obsahujúce lepok. Nemôžme zaručiť 100% čistotu produktu.
Skladovanie: na suchom mieste v dobre uzatvárateľnej nádobe pri izbovej teplote

Popis

Vitamín C, známy a pod názvom kyselina askorbová je asi najznámejším vitamínom. O jeho najväčšiu popularizáciu sa postarala portlandská „kapacita“ Linus Pauling, laureát až dvoch Nobelových cien. V roku 1970 v svojej knihe odporúčal 2 – 9 gramové dávky kyseliny askorbovej denne (dnes sa odporúča 80 mg). My však vieme, že predávkovanie sa veľmi nevyplácaČrevá dokážu vstrebať asi len 30 mg na 100%. Ešte stále nebolo zistené, či predávkovanie týmto vitamínom nemôže mať i nepriaznivé až škodlivé účinky. Jeho príjem je vhodné navýšiť pri zníženej imunite, psychických, či srdcových problémoch a počas choroby. Vhodným doplnkom je aj pre športovcov, hlavne tých, ktorí moc neobľubujú ovocie, či zeleninu a to najmä počas chladných zimných mesiacov.

Vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu a funkciu všetkých orgánov a tkanív, vrátane svalov, kostí, väzov, šliach, ciev, kože, hojenie rán a zlomenín. Podporuje imunitu a tvorbu kolagénových vlákien. Je potrebný pre účinnejšiu absorbciu železa a tvorbu červených krviniek, čím pomáha v boji s málokrvnosťou. Podieľa sa na odbúravaní cholesterolu v pečeni a tým aj na prevencii arteriosklerózy. Pôsobí ako prevencia nádorových ochorení, je efektívnym antioxidantom, podieľa sa na vývoji dieťaťa. Taktiež dokáže na seba viazať ťažké kovy a tým ich odstraňovať z tela von.

Jeho nedostatok je u nás známy pod názvom skorbut, prejavuje sa únavou, malátnosťou, spavosťou, nechutenstvom a málokrvnosťou. S úbytkom tohto vitamínu sa naše tel stáva náchynešie voči infekciám, ale to asi všetci dobre vieme. Nie sme veľmi zástancami výživových doplnkov, preto je najvhodnejšie prijímať vitamín C “umelo” len v nevyhnutných prípadoch!

Vitamín C stráca svoju účinnosť a “kazí” sa pôsobením tepla, svetla a kyslíku. Je vyrábaný chemiskou syntézou z hroznového cukru, alebo extrakciou z ovocia, či zeleniny.

Dávkovanie

Denná dávka: cca. 1/2 čajové lyžičky (1 g) denne (predsatvuje 1150% doporučenej dennej dávky). Môžme ju rozmiešať vo vode, ovocnej šťave, či smoothies.

Podobné produkty

COUNTRY LIFE, Ďatlový sirup - VÝHODNÉ BALENIE - 900ml

COUNTRY LIFE, Ďatlový sirup - VÝHODNÉ BALENIE - 900ml

Datlový sirup BIO Datlový sirup BIO je pripravený z datlí. Má prirodzenú sladkú ovocnú…

Skladom
Cena 8.50 €

Olej púpalkový, 50ml

Olej púpalkový, 50ml

PUPALKOVÝ OLEJ BIO Pupalkový olej BIO sa získava zo semien pupalky dvojročnej Oenothera…

Skladom
Cena 4.40 €

Ďatlová pasta, Les Fruits du paradis, 1000g

Ďatlová pasta, Les Fruits du paradis, 1000g

Ďatlová pasta sa skvele hodí do Vašich dezertov alebo mliečnych výrobkov nahradzujúc…

Skladom
Cena 3.50 €
Novinka